Робочі зустрічі: проведення одноразового добровільного декларування вимагає фахового підходу

Робочі зустрічі: проведення одноразового добровільного декларування вимагає фахового підходу зазначають Миколаївські податківці.

 З метою налагодження партнерських відносин між органом податкової служби та платниками податків, за ініціативи заступника начальника Миколаївської ДПІ Руслани Єршової, під час відвідування інспекції та ЦНАПу платникам надаються роз’яснення щодо застосування норм чинного податкового законодавства.
 Так, днями така роз’яснювальна робота була проведена з платниками податків, які завітали до Центру надання адміністративних послуг. Була приділена увага нарахуванню та сплаті акцизного податку; застосуванню РРО/ПРРО; необхідності вчасної сплати майнових податків, від яких залежить наповнення місцевого бюджету та благополуччя громади.
 Крім того, працівники ДПІ вкотре звернули увагу платників податків на переваги електронного формату спілкування з податкового службою.
 Також було наголошено платникам на те, що з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року фізичні особи мають право добровільно задекларувати належні їм активи, розміщені на території України та/або за її межами, якщо такі активи фізичної особи були одержані (набуті) такою фізичною особою за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування та/або міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, та/або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 1 січня 2021 року.