Будьте обережні на воді !!!

Настали сонячні, теплі, погожі дні — пора відпочинку поблизу річок і водоймищ. Купання дає людині фізичне та моральне задоволення, допомагає позбутися стресів. Але, на жаль, для декого відпочинок біля води закінчується трагедією. Купаючись, вкрай важливо дотримуватись правил поведінки на воді.

Через нехтування вимогами безпеки на водоймах з початку 2021 року в Львівській області загинуло 10 осіб за минулий рік 51 людина  у тому числі 2 дітей. Така сумна статистика свідчить про недостатнє усвідомлення громадянами  тієї прихованої небезпеки, яку в собі несе водяна стихія.

Найчастіше люди гинуть, купаючись у необладнаних місцях та в місцях, що не охороняються рятувальними постами. Щоб уникнути нещасних випадків, необхідно дотримуватись простих правил поведінки на воді: загоряти і купатись треба в спеціально відведених місцях, де вода повинна бути чистою, дно — без корчів, підводних каменів, ям, а берег — з пологим спуском; забороняється купатись у незнайомих місцях, у місцях з обривистим дном; дуже небезпечно купатись у річках із сильною течією, вирами, біля мостів. Вир затягує з такою силою, що навіть досвідчений плавець не в змозі вибратися з нього. Небезпечно стрибати головою вниз там, де невідома глибина і рельєф дна, — можна вдаритись головою в грунт, зламати шийні хребці та загинути.

Дуже небезпечно купатися з настанням першого тепла, коли вода ще не прогріта до мінімальної температури, при якій дозволяється купання. Така вода викликає в людини судоми, а в чутливих до холодної води може навіть статися шок зі смертельним наслідком.

Велику небезпеку приховує купання і плавання на дошках, автокамерах та інших подібних предметах. У воді вони стають слизькими і можуть вислизнути з рук.

Особливе застереження батькам: постійно слідкуйте за дітьми, їхня поведінка у воді може бути непередбачена, не залишайте дітей без нагляду біля водоймищ, не відпускайте їх на річки, ставки, озера без супроводу когось із дорослих.

Дотримуйтеся правил поведінки на воді і завжди пам’ятайте, що обережність, продумані дії будуть запорукою доброго, корисного відпочинку і вбережуть від неприємних, а часом і нещасних випадків.

Будьте дуже обережні під час відпочинку на воді, щоб він був для Вас і Ваших дітей безпечним, весь час суворо дотримуйтеся правил поведінки на водоймах та порад рятувальників!

Миколаївський РС ГУ ДСНС України у Л/о