Рятувальники застерігають!

У зв’язку із настанням сухої вітряної погоди станом на 21 квітня 2020 року на території Миколаївського району виникло 210 пожеж в екосистемах та нанесено значні матеріальні збитки у сумі понад 12 мільйонів гривень.
Основною причиною виникнення пожеж є неконтрольоване випалювання сухої трави на сільгоспугіддях, пустищах, вздовж доріг та призводить до пожеж лісових насаджень, торфовищ, відключень повітряних ліній електропередач. Пожежі в екосистемах завдають значних матеріальних збитків для держави, та незворотніх для екології. В наслідок горіння сухої трави, торфу в повітря потрапляє велика кількість небезпечних речовин, які забруднюють навколишнє середовище та призводять до природних катаклізмів.
З метою забезпечення протидії пожежам у природних екосистемах власникам земельних ділянок необхідно виконувати наступні заходи, а саме:
– утримувати у догляді земельні ділянки відповідно до вимог статей 91, 96, 103 Земельного кодексу України;
– не допускати накопичення на сільськогосподарських угіддях, в лісових масивах та на торфополях легкозаймистих матеріалів;
– не кидати на узбіччя доріг непогашені сірники, недопалки;
– не залишати місце відпочинку, не впевнившись, що вогнище погашено;
– не розпалювати вогнище поблизу звисаючих дерев, в молодих насадженнях хвойних дерев, серед сухого очерету, на торфополях тощо.
Одночасно з цим Миколаївський РС ГУ ДСНС України нагадує що за самовільне випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, а також опалого листя у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу згідно статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено штраф – на громадян від 170 до 340 грн., а на посадових осіб від 850 до 1190 грн.

Рятувальники застерігають!У зв’язку із настанням сухої вітряної погоди станом на 21 квітня 2020 року на території…

Gepostet von Миколаївський РС ГУ ДСНС України у Львівській області am Dienstag, 21. April 2020

Gepostet von Розвадівська ОТГ am Mittwoch, 22. April 2020
Поширити