До уваги страхувальників!!!

З 01 жовтня 2018 року діє нова форма заяви-розрахунку для надання матеріального забезпечення застрахованим особам та окремих виплат потерпілим на виробництві. Постановою  Правління  Фонду  соціального  страхування України  від  19.07.2018 року №12 затверджений Порядок фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою непрацездатності та деяких виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів ФССУ  (далі –Порядок №12).

Відповідно до Порядку №12, оформлена заява-розрахунок може бути передана роботодавцем як в паперовому, так і в електронному вигляді із застосуванням електронного цифрового підпису. Заява-розрахунок подається до  Фонду не пізніше 5 робочих днів з дати прийняття комісією (уповноваженим) із соціального страхування підприємства рішення про призначення матеріального забезпечення. Відповідальність за достовірність даних, наведених у заяві-розрахунку, несе страхувальник.

Фонд після надходження заяви-розрахунку здійснює перевірку наданої інформації, зокрема: правильність нарахування виплат, дані про сплату ЄСВ,  наявність реєстрації   нещасного  випадку  або  профзахворювання у Фонді, тощо. Фонд має право здійснювати обмін інформацією зі страхувальником шляхом направлення запиту щодо уточнення даних у заяві-розрахунку. При виявленні помилок та/або недостовірних відомостей заява-розрахунок повертається страхувальнику з рекомендаціями щодо їх усунення ще до фінансування виплат.

Перевірка заяви-розрахунку, фінансування або надання обгрунтованої  відмови у її прийнятті здійснюється  Фондом  упродовж  10 робочих  днів  після  надходження  заяви-розрахунку  від роботодавця.

Після надходження коштів від Фонду страхувальник зобов’язаний здійснити виплату відповідного матеріального забезпечення  застрахованим особам та потерпілим на виробництві у найближчий після дня призначення допомоги строк, встановлений для виплати заробітної плати.

УВАГА!  З 01 жовтня 2018 року Порядок №12 запроваджує систему оперативного інформування роботодавцями про здійснені виплати застрахованим особам,  шляхом надання до Фонду  повідомлення за  встановленою формою. Повідомлення може бути надіслане в електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису, листом з повідомленням або подане безпосередньо до Фонду упродовж місяця з дня проведення виплат. У разі відсутності інформації від страхувальника про виплати застрахованим особам протягом трьох місяців з дня здійснення фінансування, орган Фонду проводить перевірку щодо цільового використання коштів.

27 липня 2018 року набуло чинності  нове  Положення про комісію (уповноваженого) із страхування у звязку з тимчасовою втратою працездатності. 

Комісія (уповноважений) із соціального страхування підприємства здійснює контроль за правильним нарахуванням і своєчасною виплатою матеріального забезпечення застрахованим особам, приймає рішення про відмову в його призначенні, про припинення виплати матеріального забезпечення (повністю або частково), розглядає підставу і правильність видачі листків непрацездатності та інших документів, які є підставою для надання матеріального забезпечення.

Відповідно до Положення комісія здійснює контроль за своєчасним направленням до органу Фонду заяв-розрахунків про нараховані застрахованим особам суми матеріального забезпечення.

На сайті Фонду соціального страхування України  www.fssu.gov.ua  розміщені:

  • Порядок фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою непрацездатності та деяких виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів ФССУ від 19.07.2018 №12;
  • Положення про комісію (уповноваженого)  із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності  соціального  страхування  від  19.07.2018 №13.

Миколаївське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області

Поширити